Sportovní činnost

Tréninkové centrum mládeže (TCM)

Jedná se o středisko s podporovanou činností práce s mládeží v rámci systému České Golfové Federace a to jak finančně, tak hlavně metodicky. Tato tréninková centra mládeže musí vykazovat svoji činnost dle pravidel určených právě ČGF a na základě splnění určitých kritérií pak může používat tento název. Je to značka garance určité kvality pro členy klubu a akademie a současně garance tréninkového systému kompatibilního s oficiální metodikou české reprezentace.GCKH je již od svých počátků v tomto systému pevně etablován a stal se pilířem a garantem trenérské kvality v celém východočeském kraji. Důkazem jsou výsledky a pravidelné nasazování družstev mládeže v soutěžích ČGF a též angažmá trenérských kapacit, jakými jsou bezesporu Robert Schovánek, Simon Holmes, Kino Navarro a nyní Mgr. Ondřej Špůr.Tréninkové centrum dále disponuje kompletním tréninkovým zázemím včetně spousty cvičných ploch, které jsou dlouhodobě udržované v kvalitě srovnatelné se špičkovými tréninkovými akademiemi, o čemž svědčí i množství týmových soustředění předních českých klubů, České reprezentace a na kterých se odehrává i pravidelně příprava hráčů na turnaje z okruhu nejvyšší evropské tůry….Vedoucím TCM na Kunětické Hoře je Ing. Michal Voigts

Regionální tréninkové centrum mládeže (RTCM)

Regionální tréninkové centrum mládeže je nadstavbový model TCM, který soustřeďuje nejlepší výkonnostní hráče v regionu. Byl umístěn právě na Kunětickou Horu, což je jasným důkazem kvality a ocenění práce TCM . Tento model se rozbíhá od letošního roku se čtyřmi centry v České republice a má za cíl korespondovat se systematickou přípravou hráčů na té nejvyšší výkonnostní úrovni garantovanou ČGF v rámci pyramidy, na jejímž vrcholu mají stát úspěšní olympionici, tak, jak je to i v jiných sportech.

Hlavním trenérem ČGF je Jiří Němeček a Pověřenými vedoucími trenéry RTCM jsou domácí Mgr. Ondřej Špůr a Jaroslav Krejcar

Šéfem celého systému sportovní činnosti je sportovní ředitel PhDr. Luboš Klikar.

Družstva

GCKH je sportovní ikonou východočeského regionu. Již od svého vzniku, hned po dokončení výstavby hřiště se klub přihlásil do všech soutěží družstev, která byla vypsána v celorepublikovém rozměru a považte s jakými úspěchy. Začněme od Mužů . Muži se přihlásili do soutěží družstev v tom čase do nejnižší soutěže – III. ligy v roce 2007. Hned první rok se partičce okolo tehdejších krajových leaderů jako byli Sváťa Býma, Jirka Kojzar, Daniel Karnas a dalším podařilo postoupit s naprostou převahou do II. ligy. Podobně to probíhalo vlastně i další roky nepřetržitě až do roku 2011, kdy naši muži začali hrát extraligu. Co rok to postup do vyšší soutěže. Po sérii pátých až osmých míst se v roce 2013 podařilo zvítězit v boji o 3 místo, a hned následující rok 2014 se muži dostali až do finále , kde podlehli družstvu Erpetu Praha a stali se tak vicemistry ČR družstev mužů. Zatím nejúspěšnější byl rok 2015 kdy extraligové družstvo mužů získalo titul mistrů ČR ve finále, které se konalo na domovském hřišti. Ve finále naši muži porazili Beskydský Golfový Club v napínavé rozehrávce. Družstvo žen se v roce 2015 ve své první extraligové sezoně umístilo na krásném 4.místě. V družstvu se vystřídali prakticky všichni hráči, kteří něco znamenají ve východních Čechách a pár hostí. Kapitánem mužů je od roku 2010 Tomáš Vymazal, a jména jako Ondřej Lieser – dnes jeden z nejlepších českých PRO a golfista roku 2013, David Procházka – golfista roku 2011 a 2012, Jakub Bareš- mistr republiky v Jamkovce 2014, Jan Bryčka – druhý vicemistr v jamkovce 2014, Matyáš Zapletal – mistr republiky všech věkových kategorií do kterých dorostl, Jirka Vik-mistr klubu, Ondřej Hubner – mistr klubu v v jamkovce, Ondřej Lysí, Adam Čapek, Béďa Petráň, Tomáš Vidura, Martin Kuťák, Jan Cafourek a další skvělí hráči jsou jasnou ukázkou síly Kunětické Hory, ktrá se jak všichni doufáme pokusí i o útok na příčku nejvyšší.

Co se ještě nepovedlo v extralize, se mírou vrchovatou povedlo v soutěži družstev mládeže, kde doposud všechna družstva, která byla nasazena postoupila do celorepublikového finále a to s nemalými úspěchy. Za toto krátké období se podařilo zvítězit ve všech kategoriích družstev kromě Dívek do 18 let a stát se tak mistry republiky. Zvláště plodný byl rok 2013, kdy jsme domů přivezli hned dva tituly ze čtyřech možných a jasně tak korunovaly snahu jedné z nejsilnějších mládežnických kategorií. Je to až s podivem , ale skoro by se dalo zapomenout na nespočet druhých míst a to by byla opravdu škoda, protože tytuly prvních vicemistrů jsou také nezapomenutelné a nesmírně cenné. Krom hráčů, kteří se podílely i na úspěších extraligového teamu mužů zde musíme vyzdvihnout roli děvčat ve smíšených družstvech do 14 a 16 let. Jsou jimi Blanka Marešová, Aneta Beranová, Andrejka Pelikánová, Terezka Vidurová, Deborka Dopitová, dříve Blanka Lysá, Kristýnka Hostáková a další.

Nespornou a někdy až takticky profesorskou práci pak odváděli kapitáni jednotlivých družstev v čele s Tomášem Bryčkou, Pavlem Vidurou, Otou Marešem, Jardou Beranem, Katkou Vidurovou, Mírou Zapletalem, Radkem Matějů a dalšímy a trenéry, zejména pak Kinem Navarrem, Simonem Holmesem, Ondřejem Špůrem, Robertem Schovánkem ,Dannim Colomarem, Jirkou Holým a cvičiteli Jardou Pallasem, Peterem Lukáčem, Janou Vavřenovou, Ivankou Novákovou a dalšími.

I nadále proto GCKH deklaruje svůj zájem na nasazováním všech družstev do vypsaných soutěží a pokusí se navázat na osvědčený model z let minulých.

cs_CZCZ