1
1

Dětská akademie

Akademie na Kunětické Hoře je otevřena dětem všech věkových kategorií a výkonností. Tréninky probíhají v příjemném prostředí s vysokou kvalitou několika cvičných puttovacích a chippovacích greenů a kvalitním driving rangem, na kterém lze odpalovat z travnatých ploch. Vysoká úroveň a náročnost golfového hřiště ho řadí mezi evropskou špičku, a proto zde probíhá mnoho mistrovských soutěží včetně Challenge European Tour.

Titleist Performance Institute

Akademie využívá zkušeností předchozích trenérů a metodiky Titleist Performance Institute (TPI), která byla vytvořena nejlepšími světovými odborníky nejen na samotný golfový švih, ale také na zdraví a fyzickou zdatnost.

TPI rozšiřuje kompletní spektrum pohybových schopností a dovedností dětí od neútlejšího věku. Důležité je přitom vědět, na co a v jakém věku se u mladých hráčů zaměřit. Díky fyzickým základům, které se u dětí odborně rozvíjí již od předškolního věku, lze v dalších letech mnohem rychleji a efektivněji u těchto mladých hráčů vyvíjet golfový švih.

TPI je program, který si klade za cíl vychovat všestranné sportovce, kteří budou zaměřeni na golf a budou mít díky svým fyzickým předpokladům klíčovou výhodu před svými vrstevníky, kteří prošli pouze standardním jednostranně orientovaným golfovým programem. Nedostatek pohybu a špatné pohybové návyky zafixované v dětství jsou v dalších letech určitým omezením, které znesnadňuje růst do špičkové výkonnosti. Není náhodou, že za dvacet let golfového boomu v České republice není zatím více hráčů špičkové evropské úrovně.

Základy golfu pro nejmenší

Pro ty nejmenší začínající děti do šesti let věku je zde SNAG (Start New At Golf). To je program, který slouží začínajícím malým golfistům a obsahuje všechny elementy golfové hry ve zjednodušené a dobře srozumitelné formě. Děti trénují se speciálně navrženým golfovým náčiním. Set se skládá ze dvou holí – Launcher a Roller – konstruovaných tak, aby dítě lehce trefilo míč a tím rychle získalo zájem o hru. Trénink musí být v prvé řadě zábava a trefit se do míče musí být co nejjednodušší. Míče pro SNAG mají omezený dolet na necelých 50 metrů. Jsou o něco menší, než tenisový míč jsou měkké a bezpečné. Cílové terče mají suché zipy, aby se po jejich zasažení míček přilepil.

Akademie nově využívá pomůcku pro výkonnostní hráče a tou je TrackMan 4. Zařízení umožňující dokonalou analýzu golfového švihu. Je využíváno téměř všemi národními reprezentacemi po celém světě.

Individuální lekce

Individuální lekce PRO – Ondřej Špůr (s využitím TrackMan 4)

Doba Člen Nečlen
50 min/os 1000 Kč 1500 Kč

 

Mládež do 18 let

Doba Nečlen/Nedomovský člen Domovský člen
50 min/os 1.500 Kč 500 Kč

Extraligový tým

Doba Cena
50 minut 500 Kč

Skupinové lekce pro úplné začátečníky

Doba 2 osoby 3 osoby 4 osoby
50 minut 1200 Kč 1600 Kč 2200 Kč

Trenéři

Ondřej Špůr

golfový profesionál – licence A

Narozen 29. 3. 1987. S golfem začal na golfovém hřišti v Mladých Bukách, kde hrál a působil jako trenér golfu. Během studia na FTVS UK v Praze absolvoval Five Star Golf Academy. V roce 2012 přešel k PGA Czech a věnoval se trenérské činnosti v klubu až do konce roku 2014. V roce 2013 a 2014 se účastnil několika turnajů Pro Golf Tour a turnajů European Challenge Tour. Je pravidelným účastníkem Czech PGA Tour. Od roku 2015 je manažerem a hlavním trenérem v Golf Spa Kunětická hora. Zároveň je členem trenérského týmu Regionálního Tréninkového Centra (RTC) ČGF. Absolvoval golfové semináře vedené Dr. Robertem Nealem, Jonathanem Walletem, Kiethem Williamsem, Joaquínem Millánem Navarrem.

Tel.: +420 605 055 299
E-mail: spur.ondrej@seznam.cz

– trenér