1
1

Dětská akademie

Akademie na Kunětické Hoře je otevřena dětem všech věkových kategorií a výkonností. Tréninky probíhají v příjemném prostředí s vysokou kvalitou několika cvičných puttovacích a chippovacích greenů a kvalitním driving rangem, na kterém lze odpalovat z travnatých ploch. Vysoká úroveň a náročnost golfového hřiště ho řadí mezi evropskou špičku, a proto zde probíhá mnoho mistrovských soutěží včetně Challenge European Tour.

Titleist Performance Institute

Akademie využívá zkušeností předchozích trenérů a metodiky Titleist Performance Institute (TPI), která byla vytvořena nejlepšími světovými odborníky nejen na samotný golfový švih, ale také na zdraví a fyzickou zdatnost.

TPI rozšiřuje kompletní spektrum pohybových schopností a dovedností dětí od neútlejšího věku. Důležité je přitom vědět, na co a v jakém věku se u mladých hráčů zaměřit. Díky fyzickým základům, které se u dětí odborně rozvíjí již od předškolního věku, lze v dalších letech mnohem rychleji a efektivněji u těchto mladých hráčů vyvíjet golfový švih.

TPI je program, který si klade za cíl vychovat všestranné sportovce, kteří budou zaměřeni na golf a budou mít díky svým fyzickým předpokladům klíčovou výhodu před svými vrstevníky, kteří prošli pouze standardním jednostranně orientovaným golfovým programem. Nedostatek pohybu a špatné pohybové návyky zafixované v dětství jsou v dalších letech určitým omezením, které znesnadňuje růst do špičkové výkonnosti. Není náhodou, že za dvacet let golfového boomu v České republice není zatím více hráčů špičkové evropské úrovně.

Základy golfu pro nejmenší

Pro ty nejmenší začínající děti do šesti let věku je zde SNAG (Start New At Golf). To je program, který slouží začínajícím malým golfistům a obsahuje všechny elementy golfové hry ve zjednodušené a dobře srozumitelné formě. Děti trénují se speciálně navrženým golfovým náčiním. Set se skládá ze dvou holí – Launcher a Roller – konstruovaných tak, aby dítě lehce trefilo míč a tím rychle získalo zájem o hru. Trénink musí být v prvé řadě zábava a trefit se do míče musí být co nejjednodušší. Míče pro SNAG mají omezený dolet na necelých 50 metrů. Jsou o něco menší, než tenisový míč jsou měkké a bezpečné. Cílové terče mají suché zipy, aby se po jejich zasažení míček přilepil.

Akademie nově využívá pomůcku pro výkonnostní hráče a tou je TrackMan 4. Zařízení umožňující dokonalou analýzu golfového švihu. Je využíváno téměř všemi národními reprezentacemi po celém světě.