Cedrus Spa

Velkorysé saunové centrum s veřejnou i luxusní privátní částí a jedinečnou atmosférou

Veřejná část Cedrus Spa

Velkorysé saunové centrum s veřejnou i luxusní privátní částí. Jedinečnou atmosféru a vůni našemu saunovému centru propůjčuje dřevo kanadského cedru, ze kterého jsou sauny postaveny. Saunové ceremoniály, venkovní ochlazovací bazén, saunový bar, vítejte v Cedrus Spa!
Otevírací doba od 6. 5. 2024

Pondělí: sanitární den – zavřeno
Úterý – Neděle: 17.00 – 22.00 společné saunování

Co zde najdete?

 • Aroma sauna

  Aroma sauna funguje na stejném principu jako klasická finská sauna. Navíc je v aroma sauně automatická pumpa, která podle potřeby dávkuje aromatické esence na rozžhavené lávové kameny. Výpary poté prostoupí celou saunu a příznivě působí na dýchací soustavu i psychiku. Aroma sauna je jedním z nejmodernějších a neoblíbenějších typů saun.

 • Vario sauna

  Vario sauna je moderním typem sauny, který kromě klasického saunování umožňuje nastavit volitelné programy a využívat také například tropické lázně nebo vlhké bylinné lázně. Spolu s nastavitelnou teplotou je vario sauna perfektní pro všechny, kteří chtějí mít saunování plně pod kontrolou. Vario sauna je díky nižším teplotám a vyšší vlhkosti vhodná pro ty, kterým klasická sauna a její varianty z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje.

 • Herbal Bath

  Herbal bath patří mezi keramické suché prohřívárny, které využívají sálavé teplo v kombinaci s léčivými esencemi bylin. Komora je vyhřátá zhruba na 50°C při nízké vlhkosti vzduchu kolem 35%. Důležitou součástí je rozžhavený výparník, na kterém jsou umístěny bylinky. Ty se pravidelně polévají vodou, aby se aroma plně rozvinulo do horkých par. Herbal bath má podobu keramikou obložené komory, po jejímž obvodu jsou umístěny vyhřívané lavice.

 • Aroma parní lázeň

  Aroma parní lázeň funguje na stejném principu jako římská či solná parní lázeň. Do prohřáté a velmi vlhké místnosti jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň má podobně jako ostatní parní lázně podobu keramikou obložené místnosti s tlumeným osvětlením. Vonné esence se do parní kabiny dostávají automaticky vstřikováním dávkovače.

 • Kneippův chodník

  Kneippův chodník funguje na jednoduchém principu. Ve dvou bazéncích se dnem pokrytým oblázky je umístěna teplá (kolem 40°C) a studená (12°C) voda. Klient se nejprve prochází v bazénku s teplou vodou a chodidla si důkladně prohřeje. Poté několik vteřin přešlapuje i v bazénku se studenou vodou a celý cyklus několikrát opakuje.

 • Temná odpočívárna

  Klidová relaxační zóna s lůžky.

 • Polévací vědra

  Polévací vědra už tradičně patří ke každé sauně. Jednoduchý mechanismus, přirozený vzhled a snadné ovládání polévacího vědra přežily v nezměněné podobě i do dnešních supermoderních ochlazoven. Návštěvník se v ochlazovací sprše postaví pod vědro, zatáhne za řetízek a bez námahy na sebe prudce vylije studenou vodu. Ta se ihned automaticky doplní pro další použití.

 • Ledová studna

  Ledová studna se skládá ze dvou částí: dávkovače ledu a samotné studny. Jemný, nebo standardní led vyrábí přímo dávkovač z čerstvé vody. Vyrobený led bez ostrých hran a s ideální teplotou -0,5°C si pak hosté nabírají podle potřeby.

 • Studené mrholení

  Studené mrholení je jednou z možností rychlého ochlazení po saunování. Jemné kapky studené vody tryskající ze sprchy nejsou tak intenzivní, jako například skok do ledového bazénu, ale svou funkci splňují dokonale.

 • Venkovní ochlazovací bazén

  Venkovní ochlazovací bazén je vedle polévacího vědra nejčastějším způsobem ochlazení po vydatném saunování.

 • Odpočívárna s barem

  Obsluhovaný bar s nápoji a lehkým občerstvením.

Ceník služeb

DobaCena dospělýCena dítě do 14 let
vstup 2 h (+15min)400 Kč200 Kč
vstup 3 h (+15min)550 Kč
časově neomezený700 Kč
Využijte výhod platební karty CEDRUS – prvotní nabití min. 1 000 Kč, s kartou je spojená 10% sleva na vstupy do saun včetně privátních, rychlé a pohodlné odbavení
Saunové CeremoniályCena
Základní40 Kč
Ostatní službyCena
Zapůjčení županu80 Kč
Zapůjčení ručníku40 Kč
Zapůjčení kiltu40 Kč
Prostěradlo navíc40 Kč
*V ceně každého vstupu do sauny je jedno prostěradlo na osobu.
*děti do 14 let vstup pouze do 19 hod. (v Pá-Ne pouze do 18 hod.) a musí být v doprovodu osoby starší 18 let.

Saunové ceremoniály

Saunový ceremoniál je rituál, kdy saunér zvlhčí vzduch v sauně poléváním saunových kamenů, krásně provoní saunu esenciálním olejem a rozvíří vzduch ručníkem nebo jinou pomůckou. Saunéři mají kostým podle tématu ceremoniálu. Návštěvník se má na co dívat a vydrží v sauně déle. Tím, že je vzduch při ceremoniálu vlhčí, pocitově se zvýší teplota a prohřátí je proto intenzivnější. Když se pak důkladně ochladí, má velmi příjemný pocit ze správného a zdravého saunování.

Saunové ceremoniály zajišťuje Team Fenix. Je to parta saunových mistrů z východu Čech. Zajišťuje ceremoniály a saunové večery v různých saunových světech nejen po vých. Čechách, ale napříč ČR. V čele týmu stojí s nadšením a zkušenostmi Jaroslav Pallas, první mistr České republiky v saunování (2013) a účastník evropských i světových soutěží.

Relaxační masáže

Relaxační masáže mají protistresové a uvolňující účinky, jsou vhodné pro klienty, kteří se chtějí aktivně spolupodílet na svém zdraví a nastartovat sebeúzdravné síly těla, jemnými a lehkými doteky je navozena tělesná a duševní rovnováha.

Těší se na Vás masér Pavel Birta
cs_CZCZ