Saunové centrum Cedrus Spa

Jedinečnou atmosféru a vůni našemu saunovému centru propůjčuje dřevo kanadského cedru, ze kterého jsou sauny postaveny. Centrum je rozděleno na dvě části. Velkorysý veřejný prostor a luxusní privátní část. Saunové ceremoniály, venkovní ochlazovací bazén, saunový bar, vítejte v Cedrus Spa!

 
 
 
 
1
1

VEŘEJNÁ ČÁST CEDRUS SPA

Aroma sauna

Aroma sauna funguje na stejném principu jako klasická finská sauna. Navíc je v aroma sauně automatická pumpa, která podle potřeby dávkuje aromatické esence na rozžhavené lávové kameny. Výpary poté prostoupí celou saunu a příznivě působí na dýchací soustavu i psychiku. Aroma sauna je jedním z nejmodernějších a neoblíbenějších typů saun.

Vario sauna

Vario sauna je moderním typem sauny, který kromě klasického saunování umožňuje nastavit volitelné programy a využívat také například tropické lázně nebo vlhké bylinné lázně. Spolu s nastavitelnou teplotou je vario sauna perfektní pro všechny, kteří chtějí mít saunování plně pod kontrolou. Vario sauna je díky nižším teplotám a vyšší vlhkosti vhodná pro ty, kterým klasická sauna a její varianty z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje.

Herbal bath

Herbal bath patří mezi keramické suché prohřívárny, které využívají sálavé teplo v kombinaci s léčivými esencemi bylin. Komora je vyhřátá zhruba na 50°C při nízké vlhkosti vzduchu kolem 35%. Důležitou součástí je rozžhavený výparník, na kterém jsou umístěny bylinky. Ty se pravidelně polévají vodou, aby se aroma plně rozvinulo do horkých par. Herbal bath má podobu keramikou obložené komory, po jejímž obvodu jsou umístěny vyhřívané lavice.

Aroma parní lázeň

Aroma parní lázeň funguje na stejném principu jako římská či solná parní lázeň. Do prohřáté a velmi vlhké místnosti jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň má podobně jako ostatní parní lázně podobu keramikou obložené místnosti s tlumeným osvětlením. Vonné esence se do parní kabiny dostávají automaticky vstřikováním dávkovače.

Polévací vědra

Polévací vědra už tradičně patří ke každé sauně. Jednoduchý mechanismus, přirozený vzhled a snadné ovládání polévacího vědra přežily v nezměněné podobě i do dnešních supermoderních ochlazoven. Návštěvník se v ochlazovací sprše postaví pod vědro, zatáhne za řetízek a bez námahy na sebe prudce vylije studenou vodu. Ta se ihned automaticky doplní pro další použití.

Ledová studna

Ledová studna se skládá ze dvou částí: dávkovače ledu a samotné studny. Jemný, nebo standardní led vyrábí přímo dávkovač z čerstvé vody. Vyrobený led bez ostrých hran a s ideální teplotou -0,5°C si pak hosté nabírají podle potřeby.

Studené mrholení

Studené mrholení je jednou z možností rychlého ochlazení po saunování. Jemné kapky studené vody tryskající ze sprchy nejsou tak intenzivní, jako například skok do ledového bazénu, ale svou funkci splňují dokonale.

Venkovní ochlazovací bazén

Venkovní ochlazovací bazén je vedle polévacího vědra nejčastějším způsobem ochlazení po vydatném saunování.

Kneippův chodník

Kneippův chodník funguje na jednoduchém principu. Ve dvou bazéncích se dnem pokrytým oblázky je umístěna teplá (kolem 40°C) a studená (12°C) voda. Klient se nejprve prochází v bazénku s teplou vodou a chodidla si důkladně prohřeje. Poté několik vteřin přešlapuje i v bazénku se studenou vodou a celý cyklus několikrát opakuje.

Odpočívárna s barem

Obsluhovaný bar s nápoji a lehkým občerstvením.

Temná odpočívárna

Klidová relaxační zóna s lůžky.

Provoz veřejné části Cedrus Spa

VEŘEJNÁ ČÁST CEDRUS SPA
Pondělí: sanitární den – zavřeno
Úterý – Neděle: 16,00 – 22,00 společné saunování

Ceník služeb

Centrální prostor Cena dospělý Cena dítě do 14 let
vstup 2 h (+15min) 400 Kč 200 Kč
vstup 3 h (+15min) 550 Kč
časově neomezený 700 Kč
Využijte výhod platební karty CEDRUS – prvotní nabití min. 1 000 Kč, s kartou je spojená 10% sleva na vstupy do saun včetně privátních, rychlé a pohodlné odbavení
Saunové Ceremoniály Cena
Základní 40 Kč
Ostatní služby Cena
Zapůjčení županu 80 Kč
Zapůjčení ručníku 40 Kč
Zapůjčení kiltu 40 Kč
Prostěradlo navíc 40 Kč
Privátní sauny (pobyt 3h) Cena
Romantic 2 200 Kč
Family 2 400 Kč
Klasická Baňa (pro 2 osoby) 3 500 Kč

*v ceně každého vstupu do sauny je jedno prostěradlo na osobu
*děti do 14 let vstup pouze do 19 hod (v Pá-Ne pouze do 18h) a musí být v doprovodu osoby starší 18 let.

*V případě, že jste nuceni svojí rezervaci privátů zrušit, prosím učiňte tak nejpozději do 2 hodin (Romantic, Family) respektive 3 hodin (Klasická Baňa) před vlastní rezervací. Pokud tak neučiníte budou účtovány storno poplatky ve výši 1 000 Kč u Klasické Bani a 500 Kč u ostatních privátů.